Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe zawierają w składzie fibroblasty, polinukleotydy oraz antyoksydanty, które poprawiają kondycję skóry. Fibroblasty to komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – podstawowych składników budulcowych skóry. Polinukleotydy to związki chemiczne, które stymulują procesy naprawcze w komórkach, przyspieszając ich odnowę. Antyoksydanty natomiast chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia.

Zabieg pozbawia zmarszczek, cieni, drobnych blizn, a skóra pacjenta staje się bardziej jędrna, odżywiona i nawilżona. Pierwsze efekty, takie jak lifting i wygładzenie skóry twarzy, pojawiają się po 7-14 dniach. Długotrwałe rezultaty uzyskuje się po serii zabiegów, które powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po zakończeniu całej serii efekty utrzymują się ok. 12-16 miesięcy, po tym czasie można wykonać zabieg podtrzymujący efekty.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem symulatorów tkankowych?

Podczas zabiegu z użyciem symulatorów tkankowych, aktywne składniki preparatu są wprowadzane w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli. Dzięki temu fibroblasty, polinukleotydy i antyoksydanty docierają bezpośrednio do miejsc wymagających regeneracji, gdzie stymulują procesy naprawcze i odnowy komórkowej. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona i nawilżona, a zmarszczki, cienie oraz drobne blizny zostają zredukowane.

Zabieg z użyciem symulatorów tkankowych to doskonała alternatywa dla osób pragnących cieszyć się młodszym wyglądem bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym metodom. Oprócz zabiegów z zastosowaniem symulatorów tkankowym, możesz wykonać w naszym gabinecie w Lublinie zabieg oczyszczania wodorowego, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego czy fibryny bogatopłytkowej.

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania do stosowania symulatorów tkankowych

Bardzo ważne, aby trzy dni przed zabiegiem zaprzestać spożywania alkoholu. Przez tydzień od wykonania zabiegu należy unikać ostrego słońca oraz wystawiania skóry twarzy zarówno na gorące, jak i zimne temperatury. Zabieg z użyciem symulatorów tkankowych jest uważany za bezpieczny i mało inwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne infekcje, antybiotykoterapia, choroba nowotworowa, cukrzyca, a także ciąża i karmienie piersią. Zapraszamy do kontaktu!