Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg pozwalający na usunięcie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega on na podskórnym wstrzyknięciu preparatu niszczącego komórki tkanki tłuszczowej, których pozostałości są usuwane dzięki wątrobie. Umożliwia to pozbycie się tzw. chomików, podwójnego podbródka, fałdek na brzuchu, plecach, a także zmniejszenie obwodu talii, ud czy pośladków, dlatego zabieg lipolizy iniekcyjnej w Lublinie jest pomocny w procesie modelowania sylwetki.

Lipoliza iniekcyjna opiera się na działaniu fosfatydylocholiny, substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka. Preparat zawierający fosfatydylocholinę jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej za pomocą cienkich igieł. Niszczy komórki tłuszczowe, które transportowane są do wątroby, a następnie wydalane.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

W trakcie zabiegu wykonuje się serię iniekcji w odstępach około 2 centymetrów, wprowadzając preparat do tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 30 minut, w zależności od ilości obszarów poddawanych lipolizie. Po zakończeniu procedury pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności, jednak zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni.

Przed zabiegiem niezbędne jest nawodnienie. Należy także odstawić spożycie alkoholu na 3 dni przed i 7 dni po zabiegu. Dzień przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy powtórzyć go 3-4 razy z zachowaniem 4-tygodniowego odstępu między podaniami.

Przeciwwskazaniem do zabiegu lipolizy iniekcyjnej są aktywne infekcje, antybiotykoterapia, choroba nowotworowa, choroby krwi, nerek i wątroby, ciąża i karmienie piersią, cukrzyca czy przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!