Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest z krwi pacjenta, co sprawia, że jest to metoda autologiczna, a więc nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia przez organizm. Fibryna, podobnie jak osocze bogatopłytkowe to preparat w pełni bezpieczny, gdyż pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Jest ona naturalnym wypełniaczem zmarszczek i pogłębionych bruzd. Zabieg w Lublinie polecany jest osobom, którym zależy na redukcji cieni, spłyceniu zmarszczek, poprawie kondycji skóry i jej odmłodzeniu. Dużą popularnością cieszy się rewitalizacja ust fibryną bogatopłytkową. Dzięki zastosowaniu fibryny w okolicy ust uzyskujemy efekt pełniejszych, odżywionych i nawilżonych ust.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej?

Od pacjenta zostaje pobrana krew, która następnie trafia do wirówki. W ten sposób uzyskuje się fibrynę bogatą w płytki krwi, czynniki wzrostu, leukocyty oraz komórki macierzyste. Po odwirowaniu, uzyskujemy preparat gotowy do podania. Proces pozyskiwania fibryny różni się od procesu pozyskiwania osocza bogatopłytkowego krótszym czasem wirowania probówki.

Przed zabiegiem niezbędne jest nawodnienie. Nie należy również spożywać alkoholu na 3 dni przed i po zabiegu. Siedem dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne – Ibuprofen, Ketoprofen, Diklofenak, Naproksen. Zabieg należy powtórzyć 3-4 razy zachowując 4-tygodniowy odstęp pomiędzy podaniami. Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne infekcje, antybiotykoterapia, choroba nowotworowa, choroby krwi, a także ciąża i karmienie piersią. Zapraszamy do kontaktu z EK MEDICA CLINIC w Lublinie.