Leczenie bólu w Lublinie

Ból towarzyszy nam przez całe życie i może być wynikiem urazów, chorób czy zmian związanych z wiekiem. W walce z bólem coraz częściej sięgamy po nowoczesne, nieoperacyjne metody łagodzenia dolegliwości. W naszej klinice EK MEDICA CLINIC w Lublinie korzystamy z różnych metod leczenia bólu, w tym z kriolezji oraz terapii Orthokine.

Kriolezja

Kriolezja to metoda leczenia bólu oparta na zastosowaniu niskich temperatur. Polega ona na miejscowym zamrażaniu nerwu pod stałą kontrolą USG. W wyniku tego zabiegu następuje zablokowanie impulsów nerwowych, co prowadzi do zmniejszenia odczuwanego bólu.

Kriolezja jest stosowana w przypadkach przewlekłego bólu, szczególnie w sytuacjach, gdy inne metody leczenia okazują się nieskuteczne. Swoje zastosowanie znajduje m.in. w zwyrodnieniu stawów krzyżowo-biodrowych oraz kręgosłupa, łokciu tenisisty, golfisty oraz zespole bolącego barku.

Inne metody nieoperacyjnego leczenia bólu

Terapia Orthokine to innowacyjna metoda leczenia bólu. Zabieg polega na podaniu pacjentowi za pomocą cienkiej igły autologicznej surowicy wytworzonej z krwi. Zawarte w surowicy białka mają właściwości przeciwzapalne – odpowiedzialne są za hamowanie procesów zapalnych i regenerację tkanek. Terapia Orthokine jest stosowana głównie w przypadkach przewlekłych stanów zapalnych stawów, urazów sportowych i choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jeżeli szukasz dobrego ortopedy w Lublinie i chcesz się pozbyć bólu, skontaktuj się nami! Terapia pozwala zahamować proces chorobowy i odłożyć w czasie leczenie operacyjne. Warto również podkreślić, że jako jedyni w województwie lubelskim wykonujemy zabieg z wykorzystaniem terapii Orthokine. Skontaktuj się już dziś z EK MEDICA CLINIC i umów się na wizytę. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy!