Dobry ortopeda w Lublinie

Poszukujesz dobrego ortopedy w Lublinie? Jesteś we właściwym miejscu! Oferujemy kompleksową opiekę ortopedyczną na najwyższym poziomie. Pomożemy Ci wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem bez bólu. Mamy wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu ruchu. Stosujemy najnowsze technologie, co pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Każdy pacjent jest dla nas ważny, dlatego dostosowujemy leczenie do jego potrzeb i oczekiwań. Dbamy o komfort pacjentów, oferując przyjazne warunki oraz wysoki standard usług.

Jakie usługi oferujemy w naszym gabinecie ortopedycznym?

Nasze usługi obejmują m.in. leczenie stanów zapalnych i zwyrodnień stawów, terapie autologiczne skuteczne w leczeniu schorzeń takich jak: kontuzje/uszkodzenia ścięgien, mięśni i więzadeł, łokieć tenisisty/golfisty, urazy i zmiany przeciążeniowe, zapalenie ścięgien i więzadeł. Oferujemy konsultację ortopedyczną z poglądowym USG, nowoczesną terapię Orthokine, osocze bogatopłytkowe (PRP) oraz blokady dostawowe i okołokręgosłupowe.

Oprócz specjalistycznego gabinetu lekarskiego w lokalu znajduje się również sklep ortopedyczny, dzięki temu od razu po wizycie można zabezpieczyć pacjenta w ortezę czy stabilizator. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę i rozpocząć drogę do zdrowia i pełnej sprawności.

Terapia Orthokine

EK MEDICA CLINIC jako pierwsza i jedyna w województwie lubelskim wprowadza nowoczesną metodę leczenia stanów zapalnych i zwyrodnieniowych stawów – terapię Orthokine®, poprzez stosowanie antagonistów receptora interleukiny-1 uzyskiwanych z własnych komórek organizmu. Jako jedyni w województwie lubelskim wykonujemy zabieg z wykorzystaniem terapii Orthokine.

Terapia ta ma na celu zmniejszenie stanu zapalnego, łagodzenie bólu oraz regenerację uszkodzonych tkanek. Procedura rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Kolejny etap to inkubacja, podczas której zachodzi proces syntezy białek ochronnych. Etap ten trwa kilka godzin i pozwala uzyskać pozbawioną komórek surowicę. Następnie krew jest poddawana procesowi odwirowania. Oznacza to, że surowica z białkami ochronnymi zostaje oddzielona od skrzepu krwi. Ostatni etap to iniekcja, czyli wstrzyknięcie preparatu w miejsce objęte chorobą.

Zalety stosowania Orthokine®

– Terapia Orthokine® powoduje długotrwały efekt terapeutyczny utrzymujący się ponad dwa lata.

– Zahamowanie/spowolnieni procesu zapalnego stawów charakterystycznego dla zmian zwyrodnieniowych

– Zahamowanie/spowolnienieniszczenia chrząstek i tkanek

– Zahamowanie stanu zapalnego nerwu i jego otoczenia w przypadku bólu pleców uszkodzeń nerwów w przypadku bólu pleców

– Bezpośrednie oddziaływanie na miejsce bólu: ograniczenie i zmniejszenie nasilenia bólu

– Poprawę funkcji mięśni i ścięgien po przebytych urazach

etapy przygotowania:

1. POBIERANIE KRWI 

Krew od pacjenta pobierana jest do specjalistycznych i opatentowanych strzykawek EOT®II. Konstrukcja strzykawki powoduje, że komórki pobranej krwi są pobudzane do produkcji białek przeciwzapalnych – wśród których główną rolę odgrywa tzw. antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Do pobrania używa się kaniuli typu „motylek” – Sangocan® V firmy Kabe.

2. INKUBACJA

Inkubacja krwi, podczas której zachodzi proces syntezy białek ochronnych. Pod wpływem kontaktu krwi ze specjalnie spreparowaną, apirogenną powierzchnią szklaną, w trakcie inkubacji dochodzi do gwałtownego nasilenia syntezy białek o działaniu przeciwzapalnym, m.in. antagonisty receptora IL-1 (IL-1Ra), czynników wzrostu jak IGF, TGF-β, PDGF, FGF. Proces syntezy białek w inkubatorze przebiega w temperaturze 37℃ i trwa 6-9 godzin.

 

3. ODWIROWANIE

W procesie odwirowania krwi po inkubacji otrzymuje się pozbawioną komórek surowicę. Surowica zawiera znacznie zwiększone stężenie własnego białka IL-1Ra i innych białek przeciwzapalnych. Jest to tzw. autologiczna kondycjonowana surowica – ACS.

 

4. INIEKCJA

Z jednego pobrania krwi otrzymuje kilka porcji kondycjonowanej surowicy, która jest następnie używana do serii wstrzyknięć, zawsze u tego samego pacjenta od którego krew została pobrana.  Pierwsze wstrzyknięcie surowicy może być wykonane jeszcze tego samego dnia co pobranie krwi. Do kolejnych wstrzyknięć nie ma konieczności ponownego pobierania krwi – uzyskane za pierwszym razem porcje kondycjonowanej surowicy przechowuje się bowiem w stanie zamrożonym w temperaturze – 20°C i po rozmrożeniu są one wykorzystywane do kolejnych wstrzyknięć.

 

Terapie autologiczne INNMEDIS SYSTEM TM

Terapia wykorzystująca 30 rodzajów czynników wzrostu i komórek macierzystych wyselekcjonowanych z krwi pacjenta, skracając proces regeneracji i odbudowy tkanek.

Wspólnie z lekarzem prowadzącym wybierz metodę dostosowaną do rodzaju schorzeń i potrzeb Twojego organizmu. 

SKONCENTROWANE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP LCC

Skuteczne przy zmniejszaniu stanu zapalnego i przyspieszaniu procesu regeneracyjnego. Osocze działa jak mocny impuls, który precyzyjnie stymuluje uszkodzone miejsce do regeneracji.

 
PŁYNNA FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA (I-PRF ORAZ F-PRF) 

Wykorzystywana przy zmniejszaniu stanu zapalnego oraz odbudowie tkanek w uszkodzonym miejscu. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste CD34+, które zostały w niej zawarte, uwalniają się przez 10 dni od zabiegu, zmniejszając stan zapalny i regenerując ubytki tkankowe.

NA czym polega zabieg?

Krew pacjenta jest pobierana do specjalnej probówki medycznej. Na skutek precyzyjnego wirowania następuje selekcja czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Materiał w formie koncentratu zostaje podany pacjentowi w miejsce uszkodzenia. Zabieg jest w pełni autologiczny i naturalny, co eliminuje ryzyko powikłań, nasilenia alergii czy innych dolegliwości. Procedura zakłada serię 1–3 zabiegów, każdy w odstępie 1 miesiąca. Seria może być powtórzona po 6–12 miesiącach, w zależności od wskazania lekarza.

Terapie autologiczne INNMEDIS SYSTEM TM są skuteczne w leczeniu schorzeń takich jak:
• łokieć tenisisty/golfisty
• zwyrodnienia stawów
• ostrogi piętowe
• kontuzje/uszkodzenia ścięgien, mięśni i więzadeł
• zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa
• urazy i zmiany przeciążeniowe
• kolano biegacza/skoczka (zapalenia więzadła właściwego rzepki)
• trudno gojące się rany
• zapalenie ścięgien gęsiej stopki
• zapalenie kaletki krętarza większego kości udowej
• tendinopatie stożka rotatorów barku
• zespół cieśni podbarkowej

PRP PROLO 30®

Zawiera 10-krotnie wyższe stężenie substancji zwanych czynnikami wzrostu (GF), które do tej pory było nieosiągalne przy wykorzystaniu tradycyjnej formy zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Podanie czynników wzrostu w leczoną okolicę przyspiesza regenerację tkanek, zmniejsza opuchliznę oraz skraca okres rekonwalescencji. Efekty zabiegu zazwyczaj nie są widoczne od razu: w zależności od wielu czynników, m.in. typu schorzenia i jego lokalizacji, zaczynają być odczuwalne po kilku dniach do trzech tygodni od zabiegu.

Wskazania:

 

– łokieć tenisisty
– zwyrodnienie stożka rotatorów barku
– zwyrodnienie ścięgna Achillesa
– kolano skoczka (uszkodzenie więzadła rzepki)
– chondromelacja chrząstki stawowej
– ostrogi piętowe
– inne

Osocze bogatopłytkowe Prolo 30 doskonale sprawdza się również w niwelowaniu blizn, w tym również potrądzikowych, a także przyspieszaniu i usprawnianiu procesu gojenia ran. Pozwala także poprawić koloryt skóry twarzy, szyi czy dekoltu oraz złagodzić lub nawet całkowicie usunąć efekty starzenia się tkanek.