Zabiegi

Terapia Orthokine

EK MEDICA CLINIC jako pierwsza i obecnie jedyna w województwie lubelskim wprowadza nowoczesną metodę leczenia stanów zapalnych i zwyrodnieniowych stawów –terapię Orthokine®, poprzez stosowanie antagonistów receptora interleukiny-1 uzyskiwanych z własnych komórek organizmu. 

Zalety stosowania Orthokine®

– Terapia Orthokine® powoduje długotrwały efekt terapeutyczny utrzymujący się ponad dwa lata.

– Zahamowanie/spowolnieni procesu zapalnego stawów charakterystycznego dla zmian zwyrodnieniowych

– Zahamowanie/spowolnienieniszczenia chrząstek i tkanek

– Zahamowanie stanu zapalnego nerwu i jego otoczenia w przypadku bólu pleców uszkodzeń nerwów w przypadku bólu pleców

– Bezpośrednie oddziaływanie na miejsce bólu: ograniczenie i zmniejszenie nasilenia bólu

– Poprawę funkcji mięśni i ścięgien po przebytych urazach

etapy przygotowania:

1. POBIERANIE KRWI 

Krew od pacjenta pobierana jest do specjalistycznych i opatentowanych strzykawek EOT®II. Konstrukcja strzykawki powoduje, że komórki pobranej krwi są pobudzane do produkcji białek przeciwzapalnych – wśród których główną rolę odgrywa tzw. antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Do pobrania używa się kaniuli typu „motylek” – Sangocan® V firmy Kabe.

2. INKUBACJA

Inkubacja krwi, podczas której zachodzi proces syntezy białek ochronnych. Pod wpływem kontaktu krwi ze specjalnie spreparowaną, apirogenną powierzchnią szklaną, w trakcie inkubacji dochodzi do gwałtownego nasilenia syntezy białek o działaniu przeciwzapalnym, m.in. antagonisty receptora IL-1 (IL-1Ra), czynników wzrostu jak IGF, TGF-β, PDGF, FGF. Proces syntezy białek w inkubatorze przebiega w temperaturze 37℃ i trwa 6-9 godzin.

 

3. ODWIROWANIE

W procesie odwirowania krwi po inkubacji otrzymuje się pozbawioną komórek surowicę. Surowica zawiera znacznie zwiększone stężenie własnego białka IL-1Ra i innych białek przeciwzapalnych. Jest to tzw. autologiczna kondycjonowana surowica – ACS.

 

4. INIEKCJA

Z jednego pobrania krwi otrzymuje kilka porcji kondycjonowanej surowicy, która jest następnie używana do serii wstrzyknięć, zawsze u tego samego pacjenta od którego krew została pobrana.  Pierwsze wstrzyknięcie surowicy może być wykonane jeszcze tego samego dnia co pobranie krwi. Do kolejnych wstrzyknięć nie ma konieczności ponownego pobierania krwi – uzyskane za pierwszym razem porcje kondycjonowanej surowicy przechowuje się bowiem w stanie zamrożonym w temperaturze – 20°C i po rozmrożeniu są one wykorzystywane do kolejnych wstrzyknięć.

 

Terapie autologiczne INNMEDIS SYSTEM TM

Terapia wykorzystująca 30 rodzajów czynników wzrostu i komórek macierzystych wyselekcjonowanych z krwi pacjenta, skracając proces regeneracji i odbudowy tkanek.

Wspólnie z lekarzem prowadzącym wybierz metodę dostosowaną do rodzaju schorzeń i potrzeb Twojego organizmu. 

SKONCENTROWANE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP LCC

Skuteczne przy zmniejszaniu stanu zapalnego i przyspieszaniu procesu regeneracyjnego. Osocze działa jak mocny impuls, który precyzyjnie stymuluje uszkodzone miejsce do regeneracji.

 
PŁYNNA FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA (I-PRF ORAZ F-PRF) 

Wykorzystywana przy zmniejszaniu stanu zapalnego oraz odbudowie tkanek w uszkodzonym miejscu. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste CD34+, które zostały w niej zawarte, uwalniają się przez 10 dni od zabiegu, zmniejszając stan zapalny i regenerując ubytki tkankowe.

NA czym polega zabieg?

Krew pacjenta jest pobierana do specjalnej probówki medycznej. Na skutek precyzyjnego wirowania następuje selekcja czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Materiał w formie koncentratu zostaje podany pacjentowi w miejsce uszkodzenia. Zabieg jest w pełni autologiczny i naturalny, co eliminuje ryzyko powikłań, nasilenia alergii czy innych dolegliwości. Procedura zakłada serię 1–3 zabiegów, każdy w odstępie 1 miesiąca. Seria może być powtórzona po 6–12 miesiącach, w zależności od wskazania lekarza.

Terapie autologiczne INNMEDIS SYSTEM TM są skuteczne w leczeniu schorzeń takich jak:
• łokieć tenisisty/golfisty
• zwyrodnienia stawów
• ostrogi piętowe
• kontuzje/uszkodzenia ścięgien, mięśni i więzadeł
• zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa
• urazy i zmiany przeciążeniowe
• kolano biegacza/skoczka (zapalenia więzadła właściwego rzepki)
• trudno gojące się rany
• zapalenie ścięgien gęsiej stopki
• zapalenie kaletki krętarza większego kości udowej
• tendinopatie stożka rotatorów barku
• zespół cieśni podbarkowej

PRP PROLO 30®

Zawiera 10-krotnie wyższe stężenie substancji zwanych czynnikami wzrostu (GF), które do tej pory było nieosiągalne przy wykorzystaniu tradycyjnej formy zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Podanie czynników wzrostu w leczoną okolicę przyspiesza regenerację tkanek, zmniejsza opuchliznę oraz skraca okres rekonwalescencji. Efekty zabiegu zazwyczaj nie są widoczne od razu: w zależności od wielu czynników, m.in. typu schorzenia i jego lokalizacji, zaczynają być odczuwalne po kilku dniach do trzech tygodni od zabiegu.

Wskazania:

 

– łokieć tenisisty
– zwyrodnienie stożka rotatorów barku
– zwyrodnienie ścięgna Achillesa
– kolano skoczka (uszkodzenie więzadła rzepki)
– chondromelacja chrząstki stawowej
– ostrogi piętowe
– inne

Osocze bogatopłytkowe Prolo 30 doskonale sprawdza się również w niwelowaniu blizn, w tym również potrądzikowych, a także przyspieszaniu i usprawnianiu procesu gojenia ran. Pozwala także poprawić koloryt skóry twarzy, szyi czy dekoltu oraz złagodzić lub nawet całkowicie usunąć efekty starzenia się tkanek.